Diety odchudzające – czy są skuteczne?


Czy diety odchudzające są skuteczne? Każdy z nas chcąc schudnąć zadaje sobie to pytanie. Prawa jest taka że skuteczność diet odchudzających jest tylko chwilowa.

Odpowiedzmy sobie na pytanie co to w ogóle jest dieta? Dieta to taki sposób odżywiania, w którym kontrolujemy co, kiedy i ile jemy.

W internecie jest pełno diet odchudzających , których przestrzeganie zapewni nam dojście do „wymarzonej sylwetki”. Ich autorzy jednak nie mówią nam niestety jednej, ale to bardzo ważnej rzeczy. Wadą każdej  jest to że prędzej czy później po jej ukończeniu, z trudem zrzucone kg wracają.

Badania naukowe dowodzą że ponad 90 % osób, które przechodzą na dietę nie udaje się schudnąć. Prędzej czy później dopada je efekt jo-jo.

Sam przechodziłem przez to wielokrotnie. Co roku traciłem nawet 10 kg dzięki dietom, a potem nie dość że kg wracały to dochodziły jeszcze dodatkowe. Zamiast coś poprawić w swoim wyglądzie, to jeszcze pogarszałem sprawę. Bardzo prawdopodobne że, jesteś osobą która przechodziła przez ten sam proces.

Diety odchudzające nie skutecznym sposobem na schudnięcie

To niekończące się błędne koło. Dieta, ubytek kg, efekt jo-jo, nowa dieta, ubytek kg, efekt jo-jo. I krąg  się zamyka. Otoczenie  nie ułatwia całej sprawy. W gazetach i telewizji jest pełno osób, które reklamują coraz to nowe skuteczne diety odchudzające. Bardzo często są nimi osoby powszechnie znane i lubiane. Robią nam pranie mózgów, a my zdesperowani dajemy się nabrać. Gwiazdy reklamują cudowne diety które zapewniły im świetną sylwetkę. My w to zaczynamy wierzyć, a tymczasem osoby je reklamujące przybierają na wadze. Potem przerzucają się na inne diety i znowu zachwalają.

Na rynku pełno jest poradników na temat odchudzania, z których wiele zawiera pełno sprzecznych ze sobą informacji. Nie jest więc rzeczą dziwną, że masz taki mętlik w głowie i nie wiesz co masz robić.  Prawda jest taka, "skuteczne diety odchudzające" nie istnieją. Pomyśl o tym. Choćby np. dieta kapuściana. Jest rzeczą pewną że jej stosowanie zapewni Ci schudnięcie. Ale to jakie spustoszenie sieje w Twoim organizmie, odbierając mu inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementy jest ogromne. Spada odporność organizmu, spada metabolizm, a my dostajemy wilczego głodu i jest jeszcze gorzej.

Każdy może wymyślić  szybko działającą dietę odchudzającą. Na potrzebę tego artykułu też to zrobię. Dieta ogórkowa. Jedz przez 14 dni same ogórki, a gwarantuję Ci że schudniesz. Co prawda potem to przybierzesz, ale każda dieta tak ma.

MOJA RADA BRZMI ZAPOMNIJ O DIETACH!!! ONE UCZĄ NAS TYLKO JAK UTYĆ I CZUĆ SIĘ OFIARĄ LOSU.

Ludzie im więcej diet zaczynają, nie odnosząc sukcesu, coraz bardziej utwierdzają się w przekonaniu że nie uda im się schudnąć.

W badaniach nad głodem podczas II wojny światowej odkryto, że ograniczenie ilości pożywienia do stanu na pograniczu śmierci głodowej wywoływało irytację, spadek wytrzymałości i obsesyjne rozmyślanie o jedzeniu. To z kolei pociągało za sobą kłamstwa, kradzieże i gromadzenie zapasów. To co było w tym wszystkim najdziwniejsze to fakt, że po zakończeniu tego eksperymentu, gdy ci ludzie mieli już normalny dostęp do jedzenia, jedli nawet do 7 razy więcej w porównaniu do odżywiania przed eksperymentem.

Nie wydaje  Ci się to znajome? My przechodząc przez najróżniejsze diety postępujemy w niemal ten sam sposób.

DIETY ODCHUDZAJĄCE TO JEDNE Z NAJGORSZYCH MOŻLIWYCH SPOSOBÓW NA SKUTECZNE SCHUDNIĘCIE.

MÓWIMY IM STANOWCZO NIE!!!

Co o tym myślisz?