Jak przyśpieszyć metabolizm


W opinii wielu ludzi panuje przeświadczenie, że podkręcenie metabolizmu, a tym samym schudnięcie, wymaga wielu poświęceń. Jednak wbrew pozorom, jest to prostsze niż nam się wydaje. Ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Zamykając się na jakiekolwiek możliwości,  automatycznie zamykają się nam możliwości zrealizowania tego celu. Dzisiaj podzielę się z tym moim pomysłami.

1. Zwiększ nieznacznie tempo z jakim wykonujesz wszystkie czynności w ciągu dnia. W ciągu każdego dnia się poruszamy. Już od samego rana po przebudzeniu jesteśmy w ruchu. Chodzimy po domu, sprzątamy, wychodzimy na dwór. Tak naprawdę ćwiczysz, choć nie zdajesz sobie z tego sprawę. Teraz cały sekret tkwi w tym z jaką intensywnością wykonujesz te wszystkie czynności. Podkręć lekko tempo a po miesiącu zauważysz efekty.

2. Wyjdź na dłuższy spacer w ciągu dnia. Niech to będzie na początek choćby 15 min. Wydłużaj stopniowo jego czas i nieco przyspieszaj na każdym kolejnym. Zobaczysz jak to polubisz. Spacery niesamowicie odprężają i dodają energii.

3. Każda aktywność fizyczna ma znaczenie. Zastosuj zasadę małych kroków. Zrób kilka brzuszków, przysiadów. Niech to będzie choćby nawet tylko 5 powtórzeń. Następnego dnia zwiększ liczbę do choćby 3 powtórzeń dziennie. Może Ci się to wydać z początku zbyt mała ilość żeby przyniosła jakieś widoczne rezultaty. Zauważ jednak że w skali miesiąca liczba powtórzeń wielokrotnie się zwiększy, a Ty tak naprawdę nie będziesz odczuwała żadnego zmęczenie bo liczba powtórzeń była zwiększana stopniowo.

4. Pij więcej wody w ciągu dnia. Czasem wydaje się nam że chcemy jeść, a tak naprawdę organizm domaga się wody. Woda przyśpieszy Twój metabolizm i doda więcej sił.

5. Unikaj sytuacji, gdy doprowadzasz się do dokuczliwego głodu. W takich sytuacjach zwalnia Ci metabolizm i najczęściej w napadzie głodu, zjadasz więcej niż potrzebujesz. Dodatkowo towarzyszy temu ospałość i i wypłukanie z energii. Tracisz ochotę na cokolwiek. Jedząc regularnie zapewniasz sobie stały dostęp do energii, a tym samym zabezpieczasz się przed spowolnieniem metabolizmu.

6. Jedz powoli, i dokładnie żuj każdy kęs. Naukowcy udowodnili że enzymy zawarte w ślinie, są znacznie skuteczniejsze niż te w żołądku. Żując dokładnie każdy kęs, bardzo pomagasz w trawieniu pożywienia. Twój metabolizm przyśpieszy i będziesz mieć więcej energii. Jedząc wolniej sprawisz, że unikniesz efektu przejadania. Łatwiej będzie Ci odczuć sygnał o sytości.

Mam nadzieję że dostarczyłem Ci kilka łatwych sposobów na poprawienie przemiany materii. Te rzeczy są łatwe do zastosowania, a efekty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.

Teraz tylko od Ciebie zależy czy skorzystasz z tych metod.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś inne pomysły, podziel się nimi w komentarzu:)

 

do usłyszenia wkrótce;)

Co o tym myślisz?